Jak być eko?

Eko porady


Wierzymy, że bycie "eko" to nie tylko chwilowa moda, ale codzienne nawyki i sposób na życie w zgodzie z środowiskiem. Jako firma odpowiedzialna społecznie i ekologicznie, na każdym kroku staramy się szanować otoczenie, jednocześnie zwiększając świadomość społeczną i zwracając uwagę na potrzeby środowiska. Poniższe porady nie tylko się do tego przyczynią, ale również pozwolą obniżyć rachunki za prąd czy wodę.

Racjonalnie zużywaj energię
Nie chodzi tu wcale o całkowite wyłączenie światła, ale o pamiętaniu o odbiornikach prądu, na które nie zwracamy uwagi. Warto wyłączyć monitor telewizora czy komputera, jeśli już z niego nie korzystamy. Podobnie jak ładowkarki telefonów – nigdy nie powinny być zostawianie w kontakcie.

Korzystaj z toreb materiałowych
Jednorazowe reklamówki są plagą naszych czasów – jest ich stanowoczo za dużo i niestety nie wszystkie ulegają recyklingowi. Torby materiałowe nie tylko są bardzo praktyczne i nie są zagrożeniem dla środowiska, ale są również bardzo estetyczne. Każdy znajdzie wzór dla siebie.

Segreguj śmieci
Na szczęście niemalże wszystkie miasta wprowadziły odpowiednie pojemniki na odpady, dzięki czemu łatwiej jest pamiętać o segreacji. Warto natomiast segreację śmieci potraktować jako nawyk także w domu.

Oszczędzaj wodę
Wprowadzenie w życie prostych czynności sprawi, że już wkrótce rachunki za wodę będą niższe. Zamiast kąpieli z dużą ilości wody, częściej wybieraj prysznic. Zmywarkę uruchamiaj dopiero, gdy będzie całkowicie wypełniona naczyniami.

Częściej korzystaj z komunikacji miejskiej
Samochód jest wygodną opcją, ale zazwyczaj dojazd do pracy autem kosztuje więcej niż bilet miesięczny na komunikację miejską. Mało tego, jadąc autobusem czy tramwajem dotrzemy do pracy szybciej. Powietrze nam za to podziękuje - mniej samochodów na drodze, to mniejsza ilość szkodliwego pyłu.

Wybieraj warzywa i owoce od polskich rolników
Lokalna żywność nie tylko jest świeższa i zdrowsza, to również synonim mniejszego zużycia środków chemicznych, a to z kolei lepsza kondycja środowiska. Wybierając produkty bezpośrednio od rolników, płacimy mniej – produkty nie muszą bowiem przejechać setek kilometrów, by dotrzeć do konsumenta.